Vlastnosti plastových obálek
Zdravotní nezávadnost – možná vybude připadat toto hledisko nepodstatné, ale jsou situace, kdy můžete do igelitových obálek vkládat předměty, s nimiž přichází do kontaktu malé děti, starší osoby v seniorském věku, alergici atd. Kupříkladu do nich můžete vkládat řetízky či náušnice, které jsou v kontaktu s pokožkou, a pokud by byl plast toxický, resp. by nějak nepříznivě reagoval s uloženými předměty, byl by to zbytečný hazard se zdravím. U polyetylenu LDPE máte jistotu, že vám neublíží v žádném případě.
Nezapáchají – některé plasty mohou předávat svému okolí nežádoucí pachy, například PVC. Plastové obálky 2pack.cz jsou pachově netečné a rovněž žádné pachy neabsorbují z okolí. Můžete tedy do nich ukládat cokoli i na delší dobu, buď do obálek ve formě drobností, anebo ve větších sáčcích a pytlích s uzavíratelným zipem.
Neroztrhnete je – obálky z polyetylenu jsou zhotoveny tak, aby vydržely manipulaci při transportu na dlouhé vzdálenosti. Nerozpadnou se ani při extrémně nízkých teplotách v zavazadlovém prostoru letadel, nevadí jim ani vyšší teploty nad padesát stupňů Celsia. Přežijí bez úhony mráz, sněžení, déšť a někdy i hrubší zacházení přepravními společnostmi. Některé jsou opatřeny bezpečnostním uzávěrem, což umožňuje odesílat i cenné dokumenty nebo předměty. Obálky jsou neprůhledné, tím pádem jsou dostatečně diskrétní, pokud zásilku uvnitř ještě zabalíte do kartonu, aby jí nebylo možné odhalit pohmatem.
Nepropouští tekutiny – netečnost vůči vodě a vlhkosti je asi ten hlavní důvod, proč lidé dávají přednost tomuto řešení před obyčejným papírem nebo kartonem. Přece jen máte jistotu u cenných dokumentů, kdyby se náhodou zásilka octla nedopatřením delší dobu pod vodou. Je to sice málo pravděpodobné a zásilky bývají pojištěné, ale pokud vám na něčem opravdu záleží, a co nelze nahradit penězi, měli byste raději spoléhat na podobná řešení.